piątek, 5 października 2012

Sedziowie okręgu Rodos - Arbiter Kielce - porażka 0:2

Niestety porażką zakończył się pierwszy międzynarodowy mecz drużyny Arbitra Kielce. W miejscowości Kalithea na wyspie Rodos przegraliśmy z reprezentacją sedziow greckich z okręgu Rodos 0:2.
Mecz był rozgrywany na boisku na którym na codzień swoje mecze rozgrywa drużyna grająca w odpowiedniku naszej klasy okręgowej. Na naszą prośbę,  mecz pierwotnie zaplanowany na godzinę 20:00 rozpoczął się osiem minut pózniej czyli o 20:08 a więc o godzinie symbolizującej datę powstania naszego klubu - rok 2008.

Przed meczem obie drużyn wymieniły się pamiątkami przygotowanymi z okazji tego meczu.
Przy tej okazji serdeczne podziękowania dla Jacka Kowalczyka - członka Zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, który pracuje jako dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Swietokrzykiego za pomoc w załatwieniu materiałów promujących nasze województwo ( piękne albumy w języku angielskim) oraz Świetokrzykiego Związku Piłki Nożnej za pozostałe drobne upominki. My jako zawodnicy przekazaliśmy pamiątkową paterę z okazji rozegrania tego meczu. Sami natomiast otrzymaliśmy dla każdego zawodnika wino, oliwę z oliwek oraz ekskluzywne pamiątkowe zegary.

Patera przekazana przez Arbitra Kielce dla sędziów z Rodos

Sam mecz przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze, lecz mimo tego nie brak było walki i zaangażowania z obu stron. W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, natomiast na początku drugiej połowy zarysowala się lekka przewaga drużyny miejscowej, która zaowocowała bramką zdobytą w 65 minucie strzałem zza pola karnego przez Diakofilippisa. Przysłowiowym gwoździem do trumny dla naszej drużyny był techniczny błąd naszego bramkarza Maksyma Stelmaszczyka (Katastrofy) przy bramce na 2:0, którą strzelił 10 minut pózniej Doulgeris. Swoją niefortunną interwencję Maksiu odrobił broniąc mierzony mocny strzał w samo okienko chwile pózniej.
Niestety nie było nas stać na zdobycie choćby honorowej bramki, jednak mimo wszystko sam mecz należy uznać za dobry w naszym wykonaniu. Na słowa uznania zasługuje najlepszy zawodnik naszej drużyny - Marek Cedro, zaś na burę nasz trener Filip Robak za brak wyczucia i psychologicznego podejścia do jednego z naszych zawodników, którego skrytykował publicznie w zbyt mocnych słowach.

Po meczu tradycyjnie integrowalismy się - tym razem w towarzystwie 3 reprezentantów Grecji ( Metaxa, Ouzo i Rakija).

Kalithea 4.10.12 r.
Reprezentacja sędziów okręgu Rodos - Arbiter Kielce 2:0 (0:0)
Arbiter: Maksym Stelmaszczyk - Marek Cedro, Kamil Białogoński, Filip Robak, Damian Gawęcki, Łukasz Szymczak, Kornel Kurzątkowski, Adrian Leszczyński, Marcin Szrek, Paweł Pańtak, Krzysztof Polak oraz Georgios Paraskevas
Sędziowie z Rodos:  Mitzirikis - Doulgeris, Rados,  Karagiannis (46 Sanenas), Tsopanakis (46 Stefanakis), Antonas (60 Diakofilippis), Plakogiannis, Miaris (50 Ntokos), Mauroundis (65 Gioularas), Zannetidis (75 Kottoros), Koynbios
Bramki: 65' Diakofilippis 1:0, 75' Doulgeris 2:0