poniedziałek, 8 października 2012

Arbiter Kielce on tour - dzień 7 - mecz w Gennadi

Niedziela była naszym ostatnim pełnym dniem, który spędziliśmy na Rodos.
Pierwotnie planowaliśmy, że na nasz drugi mecz który rozgrywany był w rodzinnej miejscowości Jorgosa - Gennadi wyjedziemy wcześniej, by moc zobaczyć mecz ligowy w którym miejscowa druzyna Omonia Gennadi podejmowała drużynę z wyspy Simi. Jednak zmęczeni trudami całego pobytu w Gecji postanowiliśmy pojechać dopiero na nasz mecz.
O godzinie 17:00 rozpoczęło się drugie i zarazem ostatnie nasze spotkanie podczas naszego wyjazdu. Z uwagi na szybko zachodzące słońce i brak sztucznego oświetlenia na miejscowym stadionie, ustaliliśmy ze mecz będzie trwał 2*35 minut.
Druzyna miejscowych oldbojów nie prezentowała zbyt wysokiego poziomu i gładko wygraliśmy z nimi 8:3. Mecz rozgrywalismy w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (porywisty wiatr), co utrudniało grę obu druzynom.
Wynik tego spotkania otworzył w 14 minucie Paweł Pańtak, który tym samym zapisał sie w historii Arbitra jako strzelec pierwszej bramki  dla naszej drużyny poza granicami Polski. Paweł do tej bramki dołożył pózniej jeszcze dwie kolejne i wraz z Krzysztofem Polakiem, który rownież skompletował w tym meczu trzy trafienia zaliczyli hattricka! Oprócz nich bramki zdobyli Kornel Kurzątkowski oraz Łukasz Szymczak. Zwłaszcza na wyróżnienie zasługuje piękna bramka Kornela zdobyta strzałem z 35 metrów. Jedna z bramek dla naszych rywali zdobył Jorgos.
Po meczu przy piwie i suvlaki, wspólnie z naszymi przeciwnikami jeszcze długo rozmawialiśmy o tym meczu.

wspólne zdjęcie z drużyną z Gennadi

Po meczu prezesowi klubu przekazaliśmy na pamiątkę koszulkę Korony Kielce, w zamian zaś dostaliśmy koszulkę Omoni Gennadi.

Gennadi, 8.10.12r. godz. 17:00

Omonia Gennadi (Oldboje) - Arbiter Kielce 3:8 (2:4)
Bramki dla Arbitra: Pańtak 3, Polak 3, Kurzątkowski oraz Szymczak
Arbiter: Maksym Stelmaszczyk - Marek Cedro, Filip Robak, Kamil Białogoński, Mateusz Kowalski (1 Paweł Pańtak), Adrian Leszczyński, Kornel Kurzątkowski, Łukasz Szymczak, Marcin Szrek, Krzysztof Polak
Sedziowali: Paweł Pańtak (do 1 minuty) i Mateusz Kowalski (od 1 minuty)